İsrail Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail’e seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umuma mahsus pasaportu var ise vize almak zorundalar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail’e seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umuma mahsus pasaportu olan kişilerin vizeye tabidir. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu olan kişiler İsrail ülkesine yapacakları seyahatlerinde üç aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar. İsrail’e gidecek kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor. İsrail ülkesine seyahat edecek kişinin sağlık sigortası yaptırması zorunlu olmayıp opsiyoneldir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail’e seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umuma mahsus pasaportu var ise vizeye tabidir.

DiplomatikHususi ve Hizmet pasaportu olan kişiler İsrail ülkesine yapacakları seyahatlerinde üç aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar. İsrail’e gidecek kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor. İsrail ülkesine seyahat edecek kişinin sağlık sigortası yaptırması zorunlu olmayıp opsiyoneldir.

İsrail Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar 

İsrail için Ziyaretçi Vizesi – Turistik İsrail Vizesi – Ticari İsrail Vizesi

Bir B/2 vizesi İsrail’de kısa süreli olarak kalmak isteyen herhangi kişiye verilir (ziyaret, turizm, iş toplantısı veya bir İbranice ulpan’da eğitim için). İsrail’e bir B/2 vizesi ile giren bir kişinin İsrail Devletinde çalışmasına izin verilmemektedir.

Bir B/2 vizesi düzenlenme tarihinden itibaren üç aya kadar olan bir sure boyunca geçerlidir. İsrail’deki kalma süresi Sınır Polisi tarafından belirlenecektir. Ziyaret süresini uzatmak isteyen bir ziyaretçi, İçişleri Bakanlığının bölgesel nüfus müdürlüklerinden birine bir müracaatta bulunabilir.

Elçilikte uygulanacak olan süreç:

  • İsrail’de kalma süresinin sonrasında da en az alt ay daha geçerli olacak seyahat belgelerinin sunulması.
  • İsrail’e girmek için vize için olan doldurulup imzalanmış bir müracaat (İsrail’e girmek için Vize Müracaatının indirilmesi için buraya tıklayınız).
  • Müracaat edenin seyahat belgelerinin fotokopisi.
  • Müracaat edenin İsrail’e ziyareti için yeterli imkanı olduğunun kanıtı.
  • İsrail’e havayolu ile gidiş dönüş biletleri için talimat.
  • İki adet vesikalık resim.

Lütfen Dikkat:

  1. Konsolos ek belgeler isteyebilir.

Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
İsrail sadece çok özel durumlard vizeleri kağıda tasdik etmektedir.
Acentemizden bilgi alabilir, Müşteri temsilcilerimize İsrail Vizesi ile ilgili her türlü sorularınızı yöneltebilirsiniz.
Ortalama işlem süresi ortalama 3- 5 iş gündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir