Kamboçya Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kamboçya’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa genel pasaportu olan kişilerin vize almak zorundadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kamboçya’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa genel pasporta sahip kişilerin vize almak zorundadırlar. Yeşil, Diplomatik ve Hususi pasaportu olan kişiler Kamboçya ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Kamboçya Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırma opsiyoneldir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kamboçya’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa genel pasporta sahip kişilerin vize almak zorundadırlar. Yeşil, Diplomatik ve Hususi pasaportu olan kişiler Kamboçya ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Kamboçya Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmaları opsiyoneldir. Kamboçya’ya bir sehyahat planladıysanız, vize başvurunuzu tatile çıkmadan üç ay önce yaparsanız, olası aksiliklerden kaçınmış olursunuz. Vize başvurunuzda, konsolosluğa veya büyükelçiliğe gitmeden önce aşağıdaki listede bulunan evrakların yanınızda olması gerekiyor.

Kamboçya Vize başvurusu için gereken evraklar:

  • dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerli pasaport
  • 2 adet Arka fonu beyaz fotoğraf
  • Vize başvuru formu
  • Pasaportun fotokopileri, Kimlik fotokopisi
  • Otel ve Uçak Rezervasyonları