Küba Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Küba’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma Mahsus pasaportu olan kişiler vize almak zorundadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Küba’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma Mahsus pasporta sahip kişiler vize almak zorundadırlar. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportu olan kişiler Küba ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Küba Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırma opsiyoneldir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Küba’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma Mahsus pasporta sahip kişiler vize almak zorundadırlar. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportu olan kişiler Küba ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Küba Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmaları opsiyoneldir. Küba’ya bir sehyahat planladıysanız, vize başvurunuzu tatile çıkmadan üç ay önce yaparsanız, olası aksiliklerden kaçınmış olursunuz. Vize başvurunuzda, Ankara büyükelçiliğe gitmeden önce aşağıdaki listede bulunan evrakların yanınızda olması gerekiyor.

Küba Vize başvurusu için gereken evraklar:

  • En az altı ay geçerli pasaportunuz,
  • Vize müracaat formu.
  • 1 adet fotoğraf.
  • Uçak rezervasyonu.
  • VİZE ÜCRETİ