Kuveyt Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuveyt’e seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma Mahsus pasaportu olan kişiler vize almak zorundadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuveyt’e seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma Mahsus pasporta sahip kişiler vize almak zorundadırlar. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportu olan kişiler Kuveyt ülkesine yapacakları seyahatlerinde 90 güne kadar vizeden muaftırlar. Kuveyt Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırma opsiyoneldir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuveyt’e seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma Mahsus pasporta sahip kişiler vize almak zorundadırlar. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportu olan kişiler Kuveyt ülkesine yapacakları seyahatlerinde 90 güne kadar vizeden muaftırlar.

Kuveyt Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmaları opsiyoneldir. Kuveyt’e bir sehyahat planladıysanız, vize başvurunuzu tatile çıkmadan üç ay önce yaparsanız, olası aksiliklerden kaçınmış olursunuz. Vize başvurunuzda, konsolosluğa veya büyükelçiliğe gitmeden önce aşağıdaki listede bulunan evrakların yanınızda olması gerekiyor.

Kuveyt Vize başvurusu için gereken evraklar:

  • Sabıka Kaydı
  • Diploma
  • Sağlık testleri
  • Ehliyet (Opsiyonel)
  • Evlilik Cüzdanı (Opsiyonel)
  • Sertifikalar (Opsiyonel)