Miami’yle Tanışmaya Hazır Mısın?

Bence İsmi Bile Havalı Bir Şehir Miami.

Amerika Birleşik Devletleri Eyaletlerinden biri olan Florida’nın 2.büyük şehridir Miami.

Amerika Birleşik Devletleri Eyaletlerinden biri olan Florida’nın 2.büyük şehridir Miami.

Atlas okyanusunun sunduğu Turkuaz rengi denizi, bembeyaz kumları, alabildiğince uzun sahil şeridi, paten giyen bikinili kızları, partileri, 24 saat bitmek tükenmek bilmeyen şehir enerjisiyle ünlü bir şehir Miami. Ve ünü övgüyü fazlası ile hakediyor.

Havaalanından çıkıp şehre yaklaşmaya başladığınız andan itibaren gökdelenlerin aynalı camlarından yansıyan güneş ışığı ile üstü açık arabalardan gelen müzik sesi beyninizde ki ve vücudunuzdaki kıpırtıya adeta tempo tutuyor.

Miami’nin Eşsiz Plajları

Şehrin içine doğru girdikçe kafanızda hemen Miami, Florida, South Beach, Miami Beach, Little Havana, Ocean Drive, Everglades, Biscayne, Key West, Miami

Heat, Lincoln Road, Collins Avenue, Star Island, gibi yerler uçuşmaya başlıyor.

Miami atmosferini en iyi hissedebileceğiniz yerlerden biri olan Ocean Drive, eşsiz plajları , kafe ve restoranları ile size ‘iyiki buradayım’ hissini fazlası ile yaşatacaktır. Gerçek Miami havasını ciğerlerinize çekmek ve solumak için Ocean Drive’ı mutlaka turlayın.

Miami’nin Batısında Little Havana

Litte Havana’ya mutlaka uğrayıp bir gezi turu yapın. Kübalıların yaşadığı bu bölgede Kübalılara ait has mimari ile evleri, yaşam tarzlarını yansıtan dükkanlarını, arabalarının otantikliği ile kısaca Küba’ya seyahat etmiş kadar olursunuz. Bölgede bol bol fotoğraf çekip puro kokuları ile küba müzikleri eşliğinde kahvenizi yudumlayabilir gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Geceleri ise her tarzdan eğlence için bir çok seçenek ve alternatif var. Özel havuz partilerinden tutunda, clublar, beach partileri ile renkli bir eğlence portföyüne sahip. Bu tarz organizasyonlardan haberdar olmak için arasıra kafanızı yukarıya kaldırıp geçen pırpır uçakların arkasında takılı olan afişlerde tüm bilgileri görebilirsiniz.

Miami’de Yemek Kültürü

Konu yemeye içmeye gelince de damak tadınıza uygun bir cok seçenek var. Türkiye’de gördüğünüz bütün markaların gerçek hikayesinin başladığı yer Amerika olduğu için Türkiye’de yediğiniz yemeklerin bir tık üstünü burada bulabilirsiniz. Mükemmel steakler, ahtapotlar, burgerler, krepler ve daha sayamadığım bir sürü farklı seçenekleri ile oldukça zengin bir menüye sahip.

Karnımızı doyurduk, kahvemizi içtik şimdi sıra geldi alışverişe. Sawgrass Mills’de alışverişe doyabilirsiniz. Şehre yarım saat uzaklıkta bulunan Sawgrass Mills bir outlet merkezidir. Her markanın yüzlerce ürününü bulabileceğiniz dev bir alışveriş merkezi. Tek yapmanız gereken doğru zamanda doğru tarihte indirimin olduğu zamanlarda orada bulunmak. Tüm dünya markaları sizi bekliyor olacak.

Miami’de Sokak Sanatı

Doğruyu söylemem gerekirse Miami’ye gelip kültür sanata vakit ayıramayacaktım fakat burada yaşayan arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine Hipster bölgesi olarak bilinen Wynwood’u es geçmedim. Wynwood’da sokak sanatları sanatçılarının duvarlara yaptığı resim çalışmalarını, el sanatlarını ve bölgedeki butik cafelerii tavsiyeleri doğrultusunda gördüğüm için, arkadaşlarıma özel olarak teşekkür ettim. Miamiye seyahat eden herkesin burayı mutlaka görmesi gerekiyor.

 

 

Miami Ve Daha Fazlası

Miamili zenginlerin ve orada yaşayan yerel halkın teknelerini görmek deniz, kenarında oturup karnınızı doyurmak bahanesi ile Miami Portu’nu da geziniz arasında es geçmeyin derim.

Bu arada dünyanın en büyük akvaryumlarından olan Seaquarium Miami’de bulunuyor. Ben gitmedim ama çocuklu aileler için güzel ve keyifli vakit geçirebilecekleri bir yer olabilir.

 

Tunç AKSU

 

Resim Galeri İçin Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir