Moğolistan Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Moğlistan’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umuma mahsus pasaportu olan kişilerin vize almak zorundadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Moğolistan’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma Mahsus pasporta sahip kişiler vize almak zorundadırlar. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportu olan kişiler Moğolistan ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Moğolistan Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırma opsiyoneldir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Moğolistan’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma Mahsus pasporta sahip kişiler vize almak zorundadırlar. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportu olan kişiler Moğolistan ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Moğolistan Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmaları opsiyoneldir. Moğolistan’a bir sehyahat planladıysanız, vize başvurunuzu tatile çıkmadan üç ay önce yaparsanız, olası aksiliklerden kaçınmış olursunuz.

Moğolistan Vize başvurusu için gereken evraklar:

  • 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf
  • Sabıka kaydı
  • İkametgah belgesi
  • Vize başvuru formu
  • Moğolistandan adınıza gelen davetiyenin orjinali