Moldova Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Moldova’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umuma mahsus pasaportu olan kişilerin vize almak zorundadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Moldova’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma Mahsus pasporta sahip kişiler vize almak zorundadırlar. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportu olan kişiler Moldova ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Moldova Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırma opsiyoneldir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Moldova’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma Mahsus pasporta sahip kişiler vize almak zorundadırlar. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportu olan kişiler Moldova ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Moldova Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor ayrıca Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmaları opsiyoneldir. Moldova’ya bir sehyahat planladıysanız, vize başvurunuzu tatile çıkmadan üç ay önce yaparsanız, olası aksiliklerden kaçınmış olursunuz.

Moldova Vize başvurusu için gereken evraklar:

Moldova Yeşil pasaport ve Diplomatik pasaporta vize istememektedir. Normal Pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir.

Turistik gezi amaçlı Moldova Vize başvurusu için gereken evraklar:

  • Yeni çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf
  • Pasaport (geçerlilik süresi vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır.)
  • Vize Başvuru formu

Ticari amaçlı Moldova Vize başvurusu için gereken evraklar:

  • Yeni çekilmiş 2 adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf
  • Pasaport (geçerlilik süresi vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır.)
  • Moldova’dan gelen davetiye
  • Türkiye’de çalıştığınız firmadan dilekçe
  • Çalıştığınız firmanın destekleyici evrakları sunulabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir