Özbekistan Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Özbekistan’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umumi, hizmet ve hususi mahsus pasaportu olan kişilerin vize almak zorundadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Özbekistan’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umumi, hizmet ve hususi mahsus pasporta sahip kişilerin vize almak zorundadırlar. Diplomatik pasaportu olan kişiler Özbekistan ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Özbekistan Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Özbekistan’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umumi, hizmet ve hususi mahsus pasporta sahip kişilerin vize almak zorundadırlar. Diplomatik pasaportu olan kişiler Özbekistan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Özbekistan Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor. Özbekistan’a bir sehyahat planladıysanız, vize başvurunuzu tatile çıkmadan en az on gün önce yaparsanız, olası aksiliklerden kaçınmış olursunuz.

 

Özbekistan Vize başvurusu için gereken evraklar:

  • Lütfen pasaport süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz.
  • Özbekistan Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu pasaportların 2. sayfasındaki hamilinin imzası kısmının pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalı olmasını istemektedir.
  • Vize başvuru formları eksiksiz olarak büyük harfle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
  • Büyükelçilik başvuruda bulunduğunuz evraklarınızın ORJİNAL yada NOTER ONAYLI olmasını daha sonradan talep edebilir yada ek evrak isteyebilir.

Vize başvuru günleri;

Pazartesi 10:00 ile 12:00 arası
Çarşamba 10:00 ile 12:00 arası
Cuma 10:00 ile 12:00 arası

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir