Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Suudi Arabistan’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umumi, hususi, diplomatik ve hizmete mahsus pasaportu olan kişilerin vize almak zorundadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Suudi Arabistan’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umumi, Hususi, Diplomatik ve Hizmete mahsus pasporta sahip kişilerin vize almak zorundadırlar. Suudi Arabistan Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Suudi Arabistan’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umumi hususi, diplomatik ve hizmete mahsus pasporta sahip kişilerin vize almak zorundadırlar. Suudi Arabistan Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor. Suudi Arabistan’a bir sehyahat planladıysanız, vize başvurunuzu tatile çıkmadan bir ay önce yaparsanız, olası aksiliklerden kaçınmış olursunuz. Vize başvurunuzda, konsolosluğa veya büyükelçiliğe gitmeden önce aşağıdaki listede bulunan evrakların yanınızda olması gerekiyor.

ÖNEMLİ BİLGİLER PASAPORTUNDA İSRAİL VİZESİ yada GİRİŞ&ÇIKIŞ KAŞESİ OLAN YOLCULAR SUUDİ ARABİSTAN CUMHURİYETİ’nden VİZE ALAMAZLAR.

Suudi Arabistan Vize başvurusu için gereken evraklar:

  • Lütfen pasaport süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz.
    Pasaporttaki MESLEK bölümünde KESİNLİKLE Mesleğiniz yazılı olmalıdır.
  • Suudi Arabistan pasaportların 2. sayfasındaki hamilinin imzası kısmının pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalı olmasını istemektedir.
  • Vize başvuru formları eksiksiz olarak büyük harfle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
  • Seyahat acentaları sadece Ticari müracaatlara başvuruda bulanabilirler, tüm Turistik başvurular da konsolosluk ŞAHSEN başvuru yapılmasını zorunlu kılmaktadır.
    Tek başına bir bayanın seyahat etmek istemesi durumunda konsolosluk VİZE VERMEMEKTEDİR.

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu vize başvuru günleri :

Pazartesi 09:00 ile 11:00 arası
Salı 09:00 ile 11:00 arası
Çarşamba 09:00 ile 11:00 arası
Perşembe 09:00 ile 11:00 arası
Cuma 09:00 ile 11:00 arası

Suudi Arabistan Vizenin Express uygulaması yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir