Ukrayna Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ukrayna’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umuma mahsus pasaportu olan kişilerin vize almak zorundadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ukrayna’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umuma mahsus pasporta sahip kişilerin vize almak zorundadırlar. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu olan kişiler Ukrayna ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ukrayna Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ukrayna’ya seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umuma mahsus pasporta sahip kişilerin vize almak zorundadırlar. Diplomatik, Hususi, ve Hizmet pasaportu olan kişiler Ukrayna ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ukrayna Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor.

UKRAYNA KONSOLOSLUĞU ve BÜYÜKELÇİLİĞİ eski pasaporttan yeni pasaporta vize aktarımı yapmamaktadır. Uzun süreli vizeniz olsada pasaportunuzu değiştirdiğinizde yeniden vize almanız gerekecektir, eski pasaportunuzdaki vize ile seyahat etmeniz kesinlikle imkansızdır.

Ukrayna Vize başvurusu için gereken evraklar:

  • Lütfen pasaport süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz.
  • Ukrayna Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu pasaportların 2. sayfasındaki hamilinin imzası kısmının pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalı olmasını istemektedir.
  • Vize başvuru formları eksiksiz olarak büyük harfle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Ukrayna Başkonsolosluğu vize başvuru günleri :

Pazartesi 09:00 ile 12:30 arası
Salı 09:00 ile 12:30 arası
Çarşamba 09:00 ile 12:30 arası
Perşembe 09:00 ile 12:30 arası
Cuma 09:00 ile 12:30 arası

Ukrayna Vizenin Express uygulaması mevcuttur, başvurudan sonraki iş gününde hazır olmaktadır. (Normal vize ücretinden farklı olarak express farkı bulunmaktadır.)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir