Vietnam Vize Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Vietnam’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umumi, hususi ve hizmete mahsus pasaportu olan kişilerin vize almak zorundadırlar.

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Vietnam’e seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa Umumi, Hususi ve Hizmete mahsus pasporta sahip kişilerin vize almak zorundadırlar. Diplomatik pasaportu olan kişiler Vietnam ülkesine yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Vietnam Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Vietnam’a seyahat etmeyi veya tatil yapmayı planlıyorsa umumi, hususi ve hizmete mahsus pasporta sahip kişilerin vize almak zorundadırlar. Diplomatik pasaportu seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Vietnam Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunacak kişinin pasaportu en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekiyor. Vietnam’a bir sehyahat planladıysanız, vize başvurunuzu tatile çıkmadan bir ay önce yaparsanız, olası aksiliklerden kaçınmış olursunuz. Vize başvurunuzda, konsolosluğa veya büyükelçiliğe gitmeden önce aşağıdaki listede bulunan evrakların yanınızda olması gerekiyor.

 

Vietnam Vize başvurusu için gereken evraklar:

  • En az 6 ay geçerli pasaport
  • Otel ve uçak rezervasyonları ( Acenteliğimiz size bu konuda yardımcı olabilir.)
  • 2 adet vesikalık resim
  • Kişinin ev ve işyeri adres ve telefon bilgileri
  • Çalıştığınız/ Ortağı olduğunuz şirketten büyükelçiliğe ilişkin vize talep yazısı
  • Vietnam Göçmenlik ofisinden adınıza gelen davetiye

VİETNAM VİZESİ  MÜRACAATINDA  DİKKAT  EDİLMESİ  GEREKEN  ÖNEMLİ  UYARILAR !

Vietnam vizesi  sayfanın  üst  kısmında  yer  alan  evrakların  haricinde  07 Ocak  2012  tarihinde  yeni  bir  uygulamasına  geçmiştir. Vietnam  Vizesi’ne  başvuracak  yolcuların  mutlak  suretle vietnam turistik vizesi için   yerel   makamlarından ( Vietnam göçmenlik bürosundan onaylı )  C-1 belgesini  getirtmeleri  gerekmektedir.  C-1  belgesi  olmayan  yolcular  hiçbir  suretle  Vietnam vizesi’ne başvuru  yapmaları mümkün değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir